Duch Święty tym potężniej zaznaczy swe działanie w dziejach świata im częściej, goręcej i bardziej publicznie będzie wzywany.
św. Arnold Janssen

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

Umiłowana Rodzino Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa!

Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczęliśmy XIX rok trwania w modlitewnym czuwaniu Dzieła Nieustannej Nowenny z nowym trzyletnim programem duszpasterskim dla Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem Eucharystia daje życie, a rozpoczęty rok liturgiczny przebiega pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

Dla DNNUJ będzie to czas nieustannej modlitwy do Ducha Świętego i adoracji Najświętszego Sakramentu wspierając wszystkie dzieła Kościoła, szczególnie w naszej diecezji. Ofiarujmy dar Eucharystii w III poniedziałki miesiąca w intencji Ojczyzny, aby Bóg oddalił wszelkie zagrożenia, o nowe powołania i za misje św.

Tradycyjnie po świętach wielkanocnych w sobotę 10 kwietnia 2021 r. o godz. 14.00, jeśli nie będzie przeciwwskazań związanych z pandemią, spotykamy się w Ełku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na naszym diecezjalnym Dniu Skupienia, na które szczególnie zapraszamy wszystkich koordynatorów, by omówić najważniejsze sprawy Dzieła. Prosimy upewnić się u księży Proboszczów, którzy w komunikatach na święta otrzymają informację dotyczące spotkań poszczególnych grup w diecezji.

Niech Jezus Eucharystyczny doda nam sił byśmy byli żywym świadectwem Jego obecności w dzisiejszym świecie, a św. Józef, który został nam dany jako Patron tego roku chroni nas od wszelkiego zła i wspiera we wszystkich dobrych dziełach.

Z Chrystusowym pozdrowieniem i darem modlitwy
Ks. dr Jacek Nogowski – opiekun diecezjalny DNNUJ

Plan Dnia Skupienia:

14.00 – przywitanie i zawiązanie wspólnoty
14.15 – konferencja
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi)
16.00 – przerwa i spotkanie Koordynatorów
17.00 – Nowenna do Bożego Miłosierdzia
18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego
            (Kapłani proszeni są o zabranie alb i stuły koloru białego)

Myśli wybrane

Lepiej nic nie umieć, niż wiele umieć, a błądzić. Lepsza prosta niewiedza niż nadęta wiedza. - św. Augustyn

Z galerii