Duch Święty tym potężniej zaznaczy swe działanie w dziejach świata im częściej, goręcej i bardziej publicznie będzie wzywany.
św. Arnold Janssen

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa

15 kwietnia – Wielki poniedziałek

Miłość uczennicy wyczuwa nadchodzącą śmierć Pana. To życie nie zostaje zabrane, lecz oddane z miłości do wszystkich ludzi. Namaszczenie stóp Jezusa jest znakiem miłości, która chce mieć udział we wszystkim, co dotyczy Umiłowanego. Niestety, oczy egoistycznego świata tego nie dostrzegają. Gest Marii wobec Jezusa wydaje się marnotrawstwem. Logika Judasza podpowiada, aby to bogactwo przeznaczyć dla ubogich. Jezus zaś pochwala czyn Marii i wyjawia najgłębszy sens tego, co uczyniła. Nie jest to jedynie wzruszający gest gościnności i przyjaźni. Przez ten czyn Maria uczestniczy w drodze Jezusa, która wiedzie przez śmierć, ale jest wyzwoleniem z niewoli grzechu.

Dziękuję Ci, Panie, że zauważasz każdy gest miłości. Niech wszystko, co dobrego mogę uczynić, będzie złożone u Twoich stóp w podziękowaniu za Twoje życie wydane za mnie.

Myśli wybrane

Pełnię modlitwy osiąga człowiek nie wtedy, kiedy najbardziej wyraża siebie, ale wtedy, gdy w niej najpełniej staje się obecny sam Bóg. - św. Jan Paweł II

Z galerii